sobota, 15 listopada 2014

Papierowe wąsy


* * * 

Mam ochotę zniknąć. Uciec. Tak po prostu. Spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyjść.
Być na tyle silna, odważna i pewna siebie, potrafić sprzeciwić się wszystkiemu, co dla mnie jest niekorzystne. Gdybym miała prawo jazdy, kupiłabym starego grata, który stałby się dla mnie Królewiczem o czterech nogach z dyndającą choinką przy lusterku. Zamontowałabym w nim radio i puszczała piosenki, które mnie rozluźniają, dołują, do których czuję miętę i obrzydzenie. 
Znalazłabym wspaniałe miejsce do życia. Mojego życia. Własnego. NIKT NIE ZAMYKAŁBY MI OCZU ! Nigdy więcej ! Nikt nie zabroniłby mi marzyć! Ci, którzy nie marzą nie istnieją. Dlaczego i mnie miałoby nie być? Na tę chwilę i ci najbliżsi z najbliższych potrafią podciąć skrzydła tak, że przez dłuższy czas nie wzbiję się o metr. Przychodzą ciche dni, stuprocentowe milczenie. Tak widocznie być musi i nie koniecznie z mojego powodu.
Muszę Ci powiedzieć, otóż BĘDĘ MARZYĆ CAŁE ŻYCIE ! To, że Ty nie widzisz w tym żadnego sensu nie znaczy, że wszystko muszę odziedziczyć w genach. Nie. Tak nie jest. 
I w końcu uda mi się stąd uciec. Zabiorę moje skarby i kilka pamiątkowych zdjęć, które przymocuję do tylnej szyby w moim Królewiczu, by móc wspomnieć czasem o rodzinie, zerkając na nią z lusterka. 

* * * 

Papierowe wąsy na krzywym zdjęciu :Przepraszam, że musicie to czytać.

Ściskam, 
nnatss.!

2 komentarze:

  1. :) Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwycięzcami.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przykro mi z tego powodu, że to się tak ułożyło :< Żałuję, że ja nie mam samochodu i nie mogę Ci użyczyć swojej pomocy. A co do marzeń, nie mogę uwierzyć, że można tak powiedzieć ! Jestem wściekła -.- zwłaszcza, że mówi Ci to ktoś kto jest Ci bliski, kto jest dla Ciebie ważny.. Ale powiem też, że mogą być z tego również pozytywy, bo jeżeli naprawdę Ci zależy na tych marzeniach to będą one zawsze silne w Tobie.. i zawsze będziesz się starała je złapać. A te przeciwności zabij jeszcze silniejszą motywacją i determinacją, udowodniając, że marzenia są potrzebne ! :p Ja w Ciebie wierzę. I bardzo się cieszę, że napisałaś właśnie taką notkę, że mogłaś się wygadać (rozpisać) ;)
    ~~Masza

    OdpowiedzUsuń